Local weekend cricket league fixtures (August 22-23)

Local weekend cricket league fixtures (August 22-23)

Saturday, August 22

Davanti Tyres North Staffordshire and South Cheshire League

Premier Division: Burslem v Leek; Longton v Ashcombe Park; Meakins v Bagnall Norton; Moddershall & Oulton v Checkley; Porthill Park v Stone SP; Whitmore v Cheadle.

Division One: Audey v Endon; Hem Heath v Eccleshall; Knypersley v Elworth; Leycett v Blythe; Little Stoke v Newcastle & Hartshill; Sandyford v Wood Lane.

Division Two: Bignall End v Alsager; Caverswall v Stafford; Norton in Hales v Porthill Park 2s; Rode Park & Lawton v Oakamoor; Sandbach v Barlaston; Silverdale v Kidsgrove.

Division Three: Cheadle 2s v Hanford, Checkley 2s v Longton 2s; Crewe v Audley 2s; Eccleshall 2s v Hem Heath 2s; Moddershall & Oulton 2s v Wedgwood; Stone SP 2s v Meakins 2s.

Division Four: Bagnall Norton 2s v Moddershall & Oulton 3s; Barlaston 2s v Woore; Elsworth 2s v Bignall End 2s; Newcastle & Hartshill 2s v Hem Heath 3s; Onneley v Silverdale 2s; Stone SP 3s v Porthill Park 3s.

Division Five: Alsager 2s v Caverswall 2s; Ashcombe Park 2s v Whitmore 2s; Blythe 2s v Little Stoke 2s; Leek 2s v Moddershall & Oulton 5s; Sandon v Knypersley 2s; Stafford 2s v Meakins 3s.

Division Six: Church Eaton v Norton in Hales 2s; Endon 2s v Sandyford 2s; Hanford 2s v Stafford 3s; Moddershall & Oulton 6s v Burslem 2s; Newcastle & Hartshill 3s Leycett 2s; Oakamoor 2s v Moddershall & Outon 4s.

Division Seven: Audley 3s v Church Eaton 2s; Betley v Onneley 2s; Kidsgrove 2s v Checkley 3s; Oakamoor 3s v Newcastle & Hartshill 4s; Wedgwood 2s v Porthill Park 4s; Woore 2s v Sandbach 2s (at Audlem).

Division Eight: Meakins 4s v Audlem; Porthill Park 5s v Cheadle 3s; Stafford 4s v Crewe 2s.

Derbyshire County League

Division Four SS: Burton v Alrewas 2s; Lullington Park 2s v Dunstall 2s.

Division Eight SN: Kirk Langley 2s v Hilton 2s; Uttoxeter 2s v Sutton on the Hill; Wootton Sports Club 2s v Mickleover 3s.

Sunday, August 23

Stone and District League

Pinfold Trophy: Alsager v Ashcombe Park; Moddershall & Oulton Sport Asia v Barlaston; Cheadle v Knypersley.

Wildblood Cup: Newcastle & Hartshill v Hem Heath; Crewe v Moddershall & Oulton Phoenix; Hanford v Burslem.

Hassell Trophy

North: Audley v Sandworthfield; Leycett 3s v Betley; Bignall End v Onneley; Sandyford v Sandbach.

South: Eccleshall v Checkley; Meakins v Stone SP; Endon v Leek; Oakamoor v Bagnall Norton 3s.

Spear Travels Cup

North: Ashcombe Park Development v Wistaston; Forton v Leycett; Market Drayton v Whitmore; Bagnall Norton 4s v Oakamoor 2s.

South: Meir Heath v Hanford; Forton v Leycett 4s; Wedgwood v Cheadle 2s; Longton v Caverswall.



9 views

© 2020 Lasar Radio | All Rights Reserved

    Site Created By Lasar Radio

Get In Touch:

Call: 01538 528 466

Text: 07376 194 154

Find us: 

20-22 Bank House, St Edward Street, Leek, Staffordshire, ST13 5DS.