Coors Sunday Football League results and fixtures

Coors Sunday Football League

Results:-

18/10/20:

Premier Division: Cuckoo Albion 0, Greenhoffs 4; Foley Meir 2, Halmerend 0; Kidsgrove Athletic Community 0, Bignall End 2; Men Unite 10, Chesterton YC 1; Shamblers 6, Eastwood Hanley 2. Postponed: The Roebuck v Bignall End.

Division One: Congress Town 3, Moorlands Athletic 2; Global Vision 1, Railway Inn 6; Jolly Carter 7, Silverdale Vine 1; Queenberry 1, Canal Tavern 2; Vale Hoppers 6, Wolstanton SC 0. Postponed: FC Lambourne v Canal Tavern.

Division Two: AFC Moorlands 1, The Kiln 2; AFC Wulstan 1, Brown Edge 1; Birches Head Rangers 3, Coach & Horses 4; Halmerend CIC 0, Whire Hart VPR 5; Redgate Clayton 5, Tam O' Shanter 0; Royal Furlong 1, Canal Tavern Kidsgrove 5.

Division Three: Bradwell 0, The Wharf 5; Eastwood Hanley Res 2, Congleton Academy 7; FC Red Lion 3, Park Inn Knights 1; Marquis of Granby 2, Old Castle 1; Stoke Town 5, Breaks Athletic 1. Postponed: Old Castle v New Penny.

Division Four: Birches Head 3, Staffordshire Victoria 2; Burslem Utd 1, Roaring Meg 5; White Hart Smallthorne 3, AFC Castle Mona 4; Wolstanton HS 3, Jollees 4; Royal Oak Harrisehead 3, Holditch Miners 5; FC Robin Hood 1, Plaza 3.

Fixtures:-

25/10/20:

Premier Division: Bignall End v Kidsgrove Athletic Community; Cheshire Cheese v Shamblers; Chesterton YC v Foley Meir; Eastwood Hanley v Men Unite; Greenhoffs v Halmerend.

Division One: Canal Tavern v Vale Hoppers; Moorlands Athletic v Queensberry; Railway Inn v FC Lambourne; Silverdale Vine v Global Vision; The Plough v Congress Town; Wolstanton SC v Jolly Carter.

Division Two: Canal Tavern Kidsgrove v Birches Head Rangers; Coach & Horses v AFC Moorlands; Halmerend CIC v Brown Edge; Tam O'Shanter v AFC Wulstan; The Kiln v Redgate Clayton; White Hart PVR v Royal Furlong.

Division Three: Bradwell v FC Red Lion; Breaks Athletic v Marquis of Granby; Keele University v Old Castle; New Penny v Congress Town Academy; Park Inn Knights v Eastwood Hanley Res; Stoke Town v The Wharf.

Division Four: AFC Castle Mona v Wolstanton HS; Holditch Miners v Birches Head; Jollees v White Hart Smallthorne; Plaza v Royal Oak Harrisehead; Roaring Meg v FC Robin Hood; Staffordshire Victoria v Burslem Utd.


3 views

© 2020 Lasar Radio | All Rights Reserved

    Site Created By Lasar Radio

Get In Touch:

Call: 01538 528 466

Text: 07376 194 154

Find us: 

20-22 Bank House, St Edward Street, Leek, Staffordshire, ST13 5DS.