Coors Sunday Football League results and fixtures

Coors Sunday Football League

Results:-

11/10/20:

Premier Division: Cheshire Cheese 2, The Roebuck 10; Chesterton YC 6, Cuckoo Albion 5; Greenhoffs 4, Men Unite 1. Postponed: Eastwood Hanley v Kidsgrove Athletic Community; Foley Meir v Bignall End, Halmerend v Shamblers.

Division One: Canal Tavern 2, Railway Inn 2; Moorlands Athletic 4, Global Vision 5; Queensberry 0, Jolly Carter 3; Silverdale Vine 1, Vale Hoppers 10; The Plough 2, FC Lambourne 3; Wolstanton SC v Congress Town abandoned.

Division Two: Brown Edge 0, AFC Moorlands 3; Canal Tavern Kidsgrove 5, Halmerend CIC 0; Redgate Clayton 4, Coach & Horses 0; Tam O' Shanter 2, Royal Furlong 2; The Kiln 4, Birches Head Rangers 3; White Hart VPR 6, AFC Wulstan 2.

Division Three: Old Castle 1, Stoke Town 6; Park Inn Knights 3, Bradwell 1; The Wharf 7, Congleton Town Academy 3. Postponed: Breaks Athletic v FC Red Lion, Marquis of Granby v Eastwood Hanley Res, New Penny v Keele University.

Division Four: Holditch Miners 4, White Hart Smallthorne 1; Plaza 7, Birches Head 0; Roaring Meg 0, Wolstanton HS 1; Royal Oak Harrisehead 2, Burslem Utd 0; Staffordshire Victoria 4, AFC Castle Mona 3. Postponed: Jollees v FC Robin Hood.

Fixtures:-

18/10/20:

Premier Division: Cuckoo Albion v Greenhoffs; Foley Meir v Halmerend; Kidsgrove Athletic Community v Cheshire Cheese; Men Unite v Chesterton YC; Shamblers v Eastwood Hanley; The Roebuck v Bignall End.

Division One: Congress Town v Moorlands Athletic; FC Lambourne v Canal Tavern; Global Vision v Railway Inn; Jolly Carter v Silverdale Vine; Queensberry v The Plough; Vale Hoppers v Wolstanton SC.

Division Two: AFC Moorlands v The Kiln; AFC Wulstan v Brown Edge; Birches Head Rangers v Coach & Horses; Halmerend CIC v White Hart VPR; Redgate Clayton v Tam O' Shanter; Royal Furlong v Canal Tavern Kidsgrove.

Division Three: Old Castle v New Penny; Bradwell v The Wharf; Eastwood Hanley Res v Congleton Town Academy; FC Red Lion v Park Inn Knights; Marquis of Granby v Keele University; Stoke Town v Breaks Athletic.

Division Four: Birches Head v Staffordshire Victoria; Burslem Utd v Roaring Meg; White Hart Smallthorne v AFC Castle Mona; Wolstanton HS v Jollees; Royal Oak Harrisehead v Holditch Miners; FC Robin Hood v Plaza.




8 views

© 2020 Lasar Radio | All Rights Reserved

    Site Created By Lasar Radio

Get In Touch:

Call: 01538 528 466

Text: 07376 194 154

Find us: 

20-22 Bank House, St Edward Street, Leek, Staffordshire, ST13 5DS.